11
April
#SediDoma online so ole
#СедиДома online час со Оле
20:30 - 21:30
Instagram: mkoc_sonata

На последниот #СедиДома online час по тацување за оваа недела се дружиме со Олгица Симеонова. Таа е еден од првите членови на МКОЦ Соната....

09
April
#SediDoma online so talec 2
#СедиДома online час со Талец
20:30 - 21:30
Instagram: mkoc_sonata

Четвртата работилница од серијата online часови за танцување со е Михаил Талев, кој поради проблеми со Instagram не ја одржа во целост предходната работилница....

07
April
#SediDoma online so emi
#СедиДома online час со Еми
20:30 - 21:30
Instagram: mkoc_sonata

Втората недела од серијата #седидома online часови по танц ја започнуваме со победникот на изборот за најдобар млад кореограф на Shuffle vol.1 Емилија Андонова....

04
April
#SediDoma online so sara
#СедиДома online час танц со Сара
20:30 - 21:30
Instagram: mkoc_sonata

Третата работилница по ред од серијата online часови за танцување e со Сара Коваческа, млада и амбиционзна танчерка која започнува да учи латино танци...

02
April
#SediDoma online so talec
#СедиДома online час со Талец
20:30 - 21:30
Instagram: mkoc_sonata

Втората работилница од серијата online часови за танцување со е Михаил Талев, или само Талец како што го викаме сите. Важи за еден од...

31
March
#SediDoma online so kima
#СедиДома online час танц со Кима
20:30 - 21:30
Instagram: mkoc_sonata

Серијата online часови за танцување ја започнуваме со Климентина Гилевска. Нејзината приказна со танцот почнува пред дванаесетина години кога започнува да учи класичен балет....

28
March
shuffle vol2
Shuffle vol.2
16:00 - 21:30
МКОЦ СОНАТА

ОДЛОЖЕНО ПОРАДИ КОРОНА ВИРУСОТ Време е за второто издание на Shuffle! Победникот од минатото издание на изборот за најдобар млад кореограф Емилија Андонова, ги...

29
February
freestile-vol1-slide
Freestyle Dance Class
17:30 - 19:00
МКОЦ СОНАТА

За сите оние кои сакаат да напредуваат, да експериментираат и да го истражуваат своето тело, креиравме работилница која ќе им го овозможи токму тоа....

26
January
Кастинг за проектот „Кукли и маски и други грди скаски“
19:30 - 21:30
МКОЦ СОНАТА

На 26.01.2020 во 19:30 во просториите на  МКОЦ СОНАТА организираме кастинг за избор на танчери за проектот „Кукли и маски и други грди скаски“. Кастингот...

25
January
School Dance Battle
19:30 - 21:30
МКОЦ СОНАТА

На 25.01.2020 во просториите на МКОЦ СОНАТА ќе се одржи училишен Dance Battle натпревар. Правилата и сите детали се достапни тука.

10
January
Shuffle vol.1
16:00 - 21:30
МКОЦ СОНАТА

На 10-ти јануари, време да се „размрдаме“, да се забавуваме и да научиме нешто плус. Креиравме семинар наменет за сите оние кои сакаат современ...

28
December
Овој декември во СОНАТА
17:30 - 21:30
МКОЦ СОНАТА

Овој декември за нашите членови организираме дополнителни активности во пресрет на празниците. За најмалите ќе проектираме цртан филм, а за поголемите филм со танцување....

02
November
Halloween Dance Party + Battle
20:00 - 23:30
Caruso Night Club

На 02.11.2019-та во Caruso Night Club, со поддршка на Vincinni, организираме забава и Dance Batlle. Учесниците на Battle-от може да се пријават тука. Правилата...

15
September
Уписи, сезона 2019/2020
18:30 - 20:30
МКОЦ СОНАТА

Уписите за курсевите по танц за сезона 2019/2020 се достапни од 1-ви до 15-ти септември 2019-та година. Во овој период обезбедувате попуст од 10%....

28
July
Танцови работилници во Трпејца
17:30 - 21:00
„Кај триаголникон“ - с. Трпејца, Охрид

Во рамките на манифестацијата „Трпејца на зајдисонце“ ќе се органзираат две танцови работилници на кои ќе се подготвува перформанс со истиот наслов, а ќе...

18
July
Хип хоп работилница на отворено
19:30 - 20:30
канал „Студенчишта“ - Охрид

Во рамките на културолошката иницијатива „5 до 12“ на 18 јуни 2019 со почеток од 19:30 часот организираме бесплатна работилница по хип хоп на...

19
June
Годишен концерт 2019 (реприза)
20:00 - 21:30
НУЦК „Григор Прличев“ - Охрид

Репризата на годишниот концерт на МКОЦ СОНАТА оваа година ќе се одржи на 19-ти јуни 2019-та година од 20:00 часот во големата сала при...

18
June
Годишен концерт 2019 (премиера)
20:00 - 21:30
НУЦК „Григор Прличев“ - Охрид

Премиерата на годишниот концерт на МКОЦ СОНАТА оваа година ќе се одржи на 18-ти јуни 2019-та година од 20:00 часот во големата сала при...

05
January
Бадникова вечер со Тамаро
17:00 - 18:00
Тамаро 6

На 05.01.2019 од 17:00 часот настапуваме на традиционалната „Бадникова вечер со Тамаро“ на која компанијата секоја година доделува неколку илјади пакетчиња за најмладите охриѓанчиња,...

20
September
+10 дена за -20% попуст
19:00 - 20:30

На ваше барање рокот за 20% попуст на целиот курс* се поместува до 20.09.2018-та година. Дополнителниот 10% попуст за уплата на целата вредност** на курсот останува до...

10
September
Уписи за сезона 2018/2019
19:00 - 20:30
МКОЦ СОНАТА

Запишете се во периодот од 25-ти август до 10-ти септември 2018-та година и добијте 20% попуст на целиот курс* и дополнителни 10% за уплата на...

02
September
Summer Workshops 2018
12:00 - 14:00
МКОЦ СОНАТА

Пред почетокот на школската година, но и новата танцова сезона, време е да се доразмрдаме и подготвиме за нови доживувања. МКОЦ СОНАТА ги поканува...

21
August
Аудиција
20:00 - 22:00
МКОЦ СОНАТА

За сите оние кои не успеале од било кои причини да се пријават на првата аудиција, организираме втора. Повеќе информации и регистрација за оваа...

24
July
Аудиција
20:00 - 22:00
МКОЦ СОНАТА

Овој вторник (24.07.2018-та година) ги собираме сите оние кои сакаат да станат дел од една нова наша приказна, фузија од хип хоп, современ танц,...

20
June
Во свој филм – реприза
20:00 - 21:30
НУЦК „Григор Прличев“ - Охрид

Ве покануваме на годишниот концерт на Студиото за танци кое работи во рамките на МКОЦ Соната.

19
June
Во свој филм
20:00 - 22:00
НУЦК „Григор Прличев“ - Охрид

Ве покануваме на годишниот концерт на Студиото за танци кое работи во рамките на МКОЦ Соната.

29
April
Светски ден на танцот
13:00 - 14:00
Градски плоштад, Охрид

Првиот Dance Battle во Охрид и тоа по повод Светскиот ден на танцот, а дополнително и со хуманитарен карактер. Да и помогнеме на Мила!

15
April
Работилница по современ танц
12:30 - 14:00
МКОЦ Соната Охрид

„Современа танцова тура“ продолжува во Охрид.