Прикажување на 13-24 од вкупно 28

Пет медали за „Соната“ на 35-тиот меѓународен натпревар Skopje Open 2019

27.10.2019

На 26-ти октомври осум членови на СОНАТА зедоа учество на мешународниот танцов натпревар Skopje Open 2019. Се натпреварувавме во три категории, а резултатите се следни: Категорија: Hip Hop Solo Juvenile 1 F 1 место: Јована Буџакоска Категорија: Hip Hop Solo …

Уписи сезона 2019/2020

07.07.2019

Ве известуваме дека уписите за сезона 2019/2020 оваа година ќе се реализраат секој ден од 1 до 6-ти септември, во периодот од 18:30 до 20:30 часот или за време на часовите за групата во која се зачленувате. За упис потребно …

Креиравме специјална програма за возрасни

17.05.2019

На секој од нас му е потребно место каде што ќе може да избега од секојдневието, да се развижи и да ја исфли негативната енергија. Создадовме програма која го овозможува токму тоа – одличен начин за активно спортување, но и …

Резултати од Аудицијата одржана на 15.12.2018

15.12.2018

На 15.12.2018-та година од 15:00 – 17:00 часот во просториите на МКОЦ Соната се одржа Аудиција за поделба во две групи на членовите кои следат настава на курсот по ХИП ХОП, ниво 1, 2 и 3. Резултатите се следни:

Резултати од АУДИЦИЈА 2

23.08.2018

Резултатите од АУДИЦИЈА 2 се следни: Со задоволство им посакуваме добредојдовте на првата селексија на сите кои освоиле повеќе од 7.00 поени. Ве чекаме на 24.08.2018-та година од 18:00 часот подготвени за тренинг.

Summer Workshops 2018

18.08.2018

Пред почетокот на школската година, но и новата танцова сезона, време е да се доразмрдаме и подготвиме за нови доживувања. МКОЦ СОНАТА ги поканува постојните членови на тридневна двочасовна работилница по хип хоп со нашите помлади асистенти. Распоредот е следен: …

Повик за аудиција

15.08.2018

За сите оние кои поради било кои причини не успеаа да бидат дел од првата аудиција, организираме втора на ден 21.08.2018-та година (вторник) во 20:00 часот. Колку за потсетување, ги собираме сите оние кои сакаат да станат дел од една …

Резултати од АУДИЦИЈА 1

25.07.2018

Резултатите од АУДИЦИЈА 1, одржана на ден 24.07.2018-та година во просториите на МКОЦ СОНАТА се следни: Сите оние кои имаат повеќе од 7 поени влегуваат во потесниот круг за селекција на кандидатите за тимот кој се креира. Оние кои имаат …

Повик за аудиција

18.07.2018

Овој вторник (24.07.2018-та година) во 20:00 часот, ги собираме сите оние кои сакаат да станат дел од една нова наша приказна, фузија од хип хоп, современ танц, балет и латино танци- тоа е она што заедички за почеток ќе го …

Warm-Up Workshop овој август по трет пат

23.06.2018

На почетокот на септември по трет пат ќе организираме тридневната работилница за танц во која право на учество имаат постојните членови на нашето Студио за танц. Наскоро и сите информации за работилницата.

Се случи првиот Dance Battle во Охрид

30.04.2018

По повод Светскиот ден на танцот (29 април), на градскиот плоштад го организиравме првиот Dance Battle во Охрид. Во одлична атмосфера 25 млади од Охрид зедоа учество на овој, за Охрид, несекојдневен настан. Бројната публика со овации и аплаузи ги поздравуваше …

„Во свој филм“ видео натпревар

22.04.2018

Во пресрет на годишниот концерт, оваа година организираме видео натпревар наменет за членовите на нашето Студио за танци. Право на учество имаат сите кои ќе испратат видео најдоцна до 10 јуни 2018-та година и кои се согласуваат со условите за …